ГоловнаРеєстраціяВхід Мій сайт Субота, 18.05.2024, 22:16
  Конспект уроків Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Статті » Мої статті

Складання рівнянь
                                                                         Загальноосвітня школа І-Ш ступенів №10
 
 
 
                                         
                                                                                                 Розробка уроку
                                                                                                   з математики
                                                                                                        у 3 класі
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                  Тема: Вправи на закріплення таблиць 
                                                                                                 множення і ділення.
                                                                                    Складання і розв’язування рівнянь.
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                 Вчитель: Голуб С.М.
                         
 
 
                                                                                           м.Мукачево
 
                                                                                         МАТЕМАТИКА
Тема: Вправи на закріплення таблиць множення і ділення. Складання і розв’язування рівнянь.
Мета: Закріпити з учнями таблиці множення і ділення, множення і ділення, вчити складати і розв’язувати задачі за короткою умовою, знаходити невідоме, розвивати математичну логіку.
ХІД УРОКУ
І. Організація уч чів до уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми проведемо його у формі гри. Допоможе нам у цьому ця дзиґа. Навколо неї 12 секторів. Виконання кожного завдання оцінюється в 1 бал. Та кількість балів, яку ми отримаємо в кінці уроку і буде оцінкою за наш урок.
II. Актуалізація опорних знань.
- Сектор «Учений рахунок» Кожне завдання ми повинні виконати до тих пір, поки пісок в годиннику не перебіжить з однієї половини в іншу.
- Кожен ряд має свій ланцюжок. На дошці розміщені числа в кружках. Хто найшвидше обчислить свій ланцюжок підбігає до дошки і вибирає правильний результат.
40:5 56:7 63:7
*3 *5 *6
:6 -4 -14
+36 :6 :5
-16 *7 *4
24 42 32
 
 
- Отже, з цим завданням ми впоралися і отримуємо 1 бал.
- Крутимо дзиґу далі, випадає сектор Гра «Мовчанка».
- Я показую числа і дії, а ви записуєте тільки результат в рядок через кому. Вмикаємо нам годинник, який регламентує час.
 
 
(6, 28, 35, 7, 4, 56)
- Зачитайте записаний вами ряд чисел.
- Вірно, молодці. Отже, за цей вид роботи ми одержуємо ще 1 бал.
III. Оголошення теми уроку. 
- Сьогодні ми закріпимо таблиці множення і ділення, а також будемо блукати лабіринтами Мінотавра та розв’язувати рівняння.
IV. Робота над темою.
- Випадає сектор «Рівняння». Наше завдання скласти і розв’язати рівняння. Час пішов.
Хлопчик задумане число збільшив у 6 разів і дістав ЗО. х*6=30 х=30:6 х=5 5*6=30 30=30
- Ми впоралися з цим завданням за відведений нами час, тому отримаємо 1 бал. Знову звертаємось за допомогою до нашої дзиґи, випадає сектор «Музична пауза». Наше завдання пригадати пісні, в яких зустрічаються математичні терміни, числівники (Учні називають пісні «Жили у бабусі», «Ой на горі 2 дубки», і т. д.).
- Молодці, ви пригадали багато пісень, тому отримуєте ще 1 бал.
- Знову крутимо дзиґу, яка обирає для нас сектор «Самостійна робота». №481. Ви повинні обчислити 3 приклади за 3 хвилини.
1- ий варіант - верхній рядок.
2- ий варіант - ни кній рядок.
1) 28:7:2=2 24(3*2)=4 63:7:3=3
2) 24:3*2=16 42:7:3=2 16:(2*2)=4
- Отже, ми заробили ще 1 бал.
Крутимо дзиґу, випадає сектор «Фізкультхвилинка». Фізкультхвилинка дуже незвичайна. Відпочивати будуть тільки ручки, а голова працює. Наше завдання за 3 хвилини відгадати 3 ребуси.
Ребусі. Слово «більше»49>48, 50>31.
Ребус 2. Слово «менше» 17<20, 35<45.
Ребус 3. Слово «дорівнює»20=20, 71=71.
- Отже, ми впоралися з цим завданням вчасно, тому отримуємо 1 бал.
- Крутимо дзиґу. Випадає сектор «Перевірка домашнього завдання».
V. Перевірка домашнього завдання.
№473.
1) 7+14=21 (кг) - піску;
2) 21:7=3 (рази).
Відповідь: цементу взяли у 3 рази менше, ніж піску.
- Що ми дізналися першою дією?
- Що ми дізналися другою дією?
- Зачитайте відповідь до задачі.
№474
- Подані числа, розмістіть в 2 стовпчики,відповідно до результату кожного прикладу.
(^Р) 50-20:5= (^Г) 
48:6:4=(^) (18+З6):6=(^3
6*7+7*б= С^ 73-(13-8)= (бГ)
 
 
- За цей вид роботи отримуємо ще 1 бал.
- Знову звертаємося по допомогу до дзиґи. Випадає сектор «Лабіринт».
- У Стародавній Греції і Єгипті лабіринтами називали приміщення із складними, заплутаними ходами, з яких важко було знайти вихід. Наше завдання знайти правильний вхід і вихід з лабіринту. Сума чисел в лабіринті 15.
 
 
(Варіанти відповіді:
5+5+5=15
8+4+3=15
4+10+1=15)
- Отже, ми отримуємо ще 1 бал.
- Крутимо дзиґу знову. Випадає сектор «Робота з підручником». (Задача 477). Складання задачі.
На свято закупили 7 кг апельсинів вартістю 21 грн. і 9 кг мандаринів по такій же ціні. Скільки гривеї.ь заплатили за 9 кг мандаринів?
1) 21:7=3 (грн.) ціна за 1кг апельсинів;
2) 3*9=27(грн.)
Відповідь: вартість 9 кг мандаринів 27 гривень.
- За цей вид роботи також отримуємо 1 бал.
- Знову звертаємось по допомогу до нашої чарівної дзиґи, яка обирає для нас сектор «Творча робота».
1дм5см - Ідм = 5см 15кг : 3 = 5кг 1м2дм - Ідм = Імідм Здм5см : 5 = 7см
- Повертаємось до дзиґи, і подивимось що вона нам підготувала цього разу. А цього разу вона обрала для нас сектор «Поміркуй»
- Скільки трикутників зображено на малюнку
 
 
- Не відриваючи руки, поділіть прямокутники на рівні трикутники.
 
 
- І залишився останній сектор «Задачі-жарти».
ЗАДАЧА 1.
5 гномиків вишикувалися ля гри. Білосніжка викликала третього гномика. Скільки гномиків залишилося у шерензі?
ЗАДАЧА 2.
На 2 гілочках сиділи горобці. Коли з верхньої гілочки на нижню перелетів 1 горобець, на гілочках стало по 2 горобці. Скільки горобців було спочатку на кожній гілочці?
ЗАДАЧА 3.
Чебурашка, Крокодил Гена і Шапокляк чекали поїзда 3 години. Скільки годин чекав поїзда кожен пасажир?
VI. Підсумок уроку.
- Що нове ви дізналися сьогодні на уроці?
- Що ми робилі; на уроці?
- Порахуємо скільки балів ми отримали за урок?
VIІ. Повідомлення домашнього завдання.
Категорія: Мої статті | Додав: switlanaholub (03.12.2016)
Переглядів: 242 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
 
 
Категорії розділу
Мої статті [9]
1 клас [0]
2 клас [0]
1 урок [0]

Пошук

Вхід на сайт

Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz