ГоловнаРеєстраціяВхід Мій сайт Неділя, 19.05.2024, 01:48
  Конспект уроків Вітаю Вас Гість | RSS

 
 
Головна » Статті » Мої статті

Будова рослини

Загальноосвітня  школа I-III ступеня №10

 

 

                   Конспект уроку

               з курсу «Я і Україна»

                 (природознавство)

            проведеного в 3-Б класі

                          на тему:

                «Будова рослини»

 

 

 

Підготувала: Голуб С.М.

 

 

 

                                 Мукачево-2016

 Тема: Будова рослини.

             Мета: Формувати поняття «орган», ознайомитись з будовою рослин;

                          розвивати вміння аналізувати, спостережливість, пам’ять;        

                          виховувати любов до природи, гуманне ставлення до всього         

                          живого.

             Обладнання: Дві гілочки заздалегідь поставлені у чисту і зафарбовану

                          синькою воду, гербарій, таблиця «Будова  рослин», малюнки

                          дерев, кущів, трав, кульки з назвами елементів уроку.             

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

- Сьогодні у нас не зовсім звичайний урок. Ми проведемо його у формі гри-змагання «Брейн-ринг». Для цього нам необхідно поділитися на 2 команди. Кожна команда має придумати назву та обрати капітана. (Учні обирають назви і капітана.) Оцінювати старання наших учасників буде компетентне журі.

Допоможе нам на цьому уроці чарівна квітка, всередині якої по складах захована головна заповідь жителя Землі, людини, яка повинна пам’ятати, що планета наш спільний дім. Виконавши кожен конкурс, ви отримаєте один склад.

II. Перевірка домашнього завдання.

1.      Підсумки фенологічних спостережень.

2.      Інтерактивна вправа «Інтерв’ю».

- Кожна команда повинна взяти інтерв’ю в іншої. Питання інтерв’ю повинні стосуватися раніше вивченої теми «Жива і нежива природа». Капітани команд обирають «журналіста», який братиме інтерв’ю. Журі оцінює, як вміння брати інтерв’ю, так і правильність відповідей. По закінченні вправи інтерв’ю учні отримують склад «Знай».

Можливі питання для інтерв’ю:

1.     Що таке природа?

2.     З чого складаються тіла?

3.     Що дає сонце?

4.      Властивості повітря?

5.      Що таке гірські породи?

6.      Що таке ґрунт?

7.      Назвіть основну ознаку ґрунту?

8.      Що таке тіло?

9.      Які бувають тіла?

10.    Як називається прилад для вимірювання температури?

11.    Назвіть властивості води?

12.     На які групи поділяються корисні копалини?

13.3 чого складається ґрунт?

 

 

 

 

 

III.        Оголошення теми уроку.

-     Сьогодні нам уроці ми дізнаємося, що спільного між всіма рослинами на Землі, про їх значення на планеті, вивчимо органи рослини.

IV.        Вивчення нового матеріалу.

1.     Розповідь вчителя з елементами бесіди.

-      У природі є багато видів рослин. Ви були в лісі і бачили, що рослини дуже різні. І дерева, і кущі, і трави з ягодами і квітками. Яка краса! Є такі рослини, які ростуть самі, є такі, які вирощують люди. Але в них є щось спільне. А що?

-                   Всі рослини мають схожу будову. Кожна рослина складається з частин, які називаються органами. Кожен орган має свою назву: корінь, стебло, листок, квітка, плід з насінням.

-        Подивіться на таблицю «Органи рослин».

1  - корінь рослини. Він знаходиться в ґрунті. За допомогою кореня рослина живиться поживними речовинами.

2   - стебло. На ньому є листки, квіти, плоди. Вони знаходяться над поверхнею ґрунту. По стеблу поживні речовини рухаються до листків, квітів і плодів. Ці речовини підтримують життя рослин. Стело може бути зеленого або коричневого кольору.

3   - листки, які найчастіше бувають зеленого кольору. Вони можуть бути гладенькі, шорсткі, округлі чи зазубрені.

4   — квітка. У кожної рослини вона різна за величиною, формою і кольором. За допомогою кольору квіти приваблюють до себе комах, які запилюють їх. Запилена квітка перетворюється на плід (5). Плоди також бувають різні за кольором і виглядом. Горіхи, яблука, сливи - це плоди. За допомогою насіння з плодів рослини розмножуються.

Висновок. Органи рослини різних видів різняться за довжиною, висотою, формою, кольором, розміром.

-      Рослини - живі організми. Спостерігаючи за рослинами, ви помітили, що вони ростуть, змінюється їх зовнішній вигляд, вони по своєму рухаються, корені ростуть і розгалужуються в ґрунті, листки і квіти повертаються до сонця, насіння розлітається в різні місця. Через деякий час рослина відмирає. За всіма цими ознаками рослина належить до живої природи.

2.     Практична робота.

 

 

 

 

-     Кожен орган має якесь значення, виконує певну функцію. Від кореня по стеблу рухається вода з поживними речовинами. Проведемо дослід і переконаємося в цьому.

Дослід.

-     Візьміть дві гілочки однієї рослини. Одну поставте у підфарбовану синькою воду, а другу - у чисту воду. Через деякий час розріжте гілочки навпіл. О ви побачили? (Учні висловлюють свої міркування)

-     Отже, рослина вбирає не тільки воду, а й поживні речовини. Рослини живляться не тільки тими речовинами, що є у ґрунті, вони й самі утворюють поживні речовини. Розглянемо наступний малюнок. У листках рослин утворюється цукор і крохмаль. Ці поживні речовини утворююсь з води і вуглекислого газу. Вода до листків надходить від кореня, а вуглекислий газ - з повітря. Під дією сонячної енергії утворюється цукор і крохмаль.

-     Частину цукру і крохмалю рослини використовують для росту, а не використану частину поживних речовин накопичують у коренях, стеблах, листках і плодах.

-     Цю таємницю розгадав російський вчений К. Тімерязев. Учені розгадали ще одну загадку: вдень на світлі в листках рослин утворюється кисень, який виділяється у повітря, а вночі - вуглекислий газ.

(Після пояснення вчителя учні отримують склад «лю»)

3.      Робота з підручником.

а)  читання статті «будова рослин»;

б)  розгляд ілюстрації;

в)   відповіді на запитання;

(По завершенні цього етапу учні отримують склад «би»)

4.      Фізкульт хвилинка. Конкурс капітанів.

На 6 смужках написані назви тварин: лисиця, журавель, ведмідь, пінгвін, кенгуру, вовк. Капітан витягає будь-яку смужку навмання і зображує її рухами. Якщо його команда вгадує, то отримує один бал, а якщо ні - то

-з-

команда противника отримує 2 бали (Після конкурсу капітанів учні отримують склад «бе»).

5.      Робота в зошитах.

V.       Закріплення та систематизація набутих знань.

1.      Природниче лото.

(Одна команда повинна намалювати різні органи рослини і поставити їх у відповідні пазли.)

2.      Створення проекту «Правила поведінки в природі»

Учні іншої команди повинні у вигляді піктограми зобразити правила поведінки у природі. (Після природничого лото і проекту «Правила поведінки у природі» учні отримують склад «ре».)

3.      Г ра «Хто більше?».

Кожна з команд за 1 хвилину повинна дати якомога більше правильних відповідей.

1.     Що потрібно рослинам для дихання? (Кисень)

2.     Чи можуть рослини рухатися ? (Так)

3.     Як називається листя у ялинки? (Хвоя)

4.      У якому органі дозріває насіння? (у квітці)

5.      В яку пору року дерева прокидаються від сну? (на весні)

6.  Скільки квітів загинуло б, якби кожен член вашої команди зірвав по три квітки?

7.      Які рослини є символом України?(верба калина)

8.      Чи виділяють рослини вуглекислий газ? (Так)

9.      Як називаються рослини, що живуть у воді? (Водорості)

10.     До якої природи відносяться рослини? (До живої)

11.     Як називаються частини рослини? (Органи)

12.     Скільки стовбурів у дерева? (Один)

13.   Як називається книга, в яку занесено зникаючі види рослин? (Червона)

14.   Як називаються рослини, які люди вирощують в приміщенні? (Кімнатні)

15.     Де відбувається фотосинтез? (У листках)

16.     Чи ростуть дерева взимку? (Ні)

17.    Наскільки дерев збагатиться наше місто якщо кожен член вашої команди посадить два древа?

18.     З чого народжується нова рослина? (З насіння)

19.     Чи вдихають рослини вуглекислий газ? (Ні)

20.     В яку частину доби рослини виділяють вуглекислий газ? (Вночі) (Учні отримують склад «жи»)

VI.        Підсумок уроку.

1. Тестування.

1. Усі живі організми поділяються на:

а)     п’ять царств;

б)     шість царств;

в)     чотири царства.

 

2.     Рослини заселяють:

а)        ґрунти, воду;

б)       воду повітря;

в)        ґрунт, воду, повітря.

3.     Рослини відносяться до живої природи, тому що:

а)        дихають киснем;

б)   народжуються, ростуть, дихають, живляться, розмножуються, відмирають;

в)        приносять користь іншим живим організмам.

4.     Будова рослини складається з:

а)        кореня, гілок, стебел;

б)       листків, стовбурів, гілок і плоду;

в)        кореня, стебла, листків, квітки і плоду.

VII. Повідомлення домашнього завдання.

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: switlanaholub (23.11.2016)
Переглядів: 524 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
 
 
Категорії розділу
Мої статті [9]
1 клас [0]
2 клас [0]
1 урок [0]

Пошук

Вхід на сайт

Друзі сайту
  • Official Blog
  • uCoz Community
  • FAQ
  • Textbook

  • Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів: 0

     

    Copyright MyCorp © 2024
    uCoz